ارسال شده در 1 فروردين 1398 توسط جمشیدی
دسته بندی: خبرها

ویلچری که می توانید با چهره خود کنترل کنید: سیستم باور نکردنی که توسط کمپانی  Intel AI طراحی و ساخته شده است  که از حالات چهره برای خرید ویلچر استفاده می کند. این ویلچر Hoobox Robotics نام دارد که از دوربین عمیق RealSense و سایر تکنولوژی ها برای کنترل ویلچر با صورت استفاده می شود . کاربران می توانند از 10 علامت صورت انتخاب کنند و  هر یک را به یک فرمان خاص اختصاص دهند. این می تواند به افرادی که دارای وسایل نقلیه محدود هستند، کمک کند تا ویلچر ضایعه نخاعی را به تنهایی حرکت دهند.بسیاری از کاربران ویلچر، از جمله افراد فلچ و افراد مبتلا به بیماری های عصبی مانند اسکلروز جانبی جانبی آمیوتروپیک (ALS)، قادر به فشار دادن دکمه های جهت دار یا فشار دادن جوی استیک مورد نیاز برای رانندگی صندلی موتوری.اما، فناوری جدیدی از اینتل و Hoobox قصد دارد آن را تغییر دهد.

اینتل سیستم خود را در مرکز کنفرانس لاس وگاس در زمان CES نشان داد، نشان داد که چگونه می توان تا 10 حالت  مختلف صورت را جهت هدایت صندلی خود در جهت های مختلف، و شروع یا توقف حرکت آن.این سیستم با یک برنامه کار می کند که از طریق آن شما می توانید سرعت صندلی را تنظیم کنید و جهت چهره های مختلف را تعیین کنید. تا کنون، حدود 60 نفر در امریکا آزمایش کیت را انجام می دهند و در محاکمه هایی که در اواخر سال جاری آغاز می شود، این تعداد به حدود 300 نفر خواهد رسید.

Wheelie 7 kit به چندین تکنولوژی اینتل متکی است، از جمله یک پردازنده Intel RealSense Solid SR300 اینتل، پردازنده های Intel Core و توزیع Intel از OpenVino Toolkit. اینتل به نقل از DailyMail می گوید که کیت می تواند در هر ویلچر که مجهز به یک پد کنترل می شود، نصب شود. برای بسیاری از مردم که با تحرک محدودی زندگی می کنند، فناوری تشخیص چهره می تواند یک بازی باشد.


این باتری ویلچر برقی چه جوری کار می کنه؟

در CES 2019، اینتل تکنولوژی تشخیص چهره را در جعبه چرخ 7 در Hoobox Robotics معرفی کرد.این کیت می تواند به صندلی های موتوری موجود ارتقا داده شود تا کنترل سوار را با استفاده از عبارات چهره خود انجام دهد.اینتل Wheelie 7 کیت متکی به چندین فن آوری شرکت است، از جمله پردازنده های Intel 3D RealSense عمق دوربین SR300، پردازنده های Intel Core و توزیع Intel از OpenVino Toolkit.کاربران  ویلچر می توانند از 10 علامت چهره برای کنترل یک صندلی چرخدار موتوری با حرکات مانند "بوسه" یا "لبخند کامل" که قادر به توقف، راه اندازی یا چرخش صندلی هستند، انتخاب کنند.

همانطور که کیت هنوز در مرحله اولیه است، اینتل هنوز رتبهدهی نشده است نشان می دهد چقدر هزینه خواهد شد.دکتر پائولو پینیرو، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت HOOBOX ROBOTICS در دسامبر، گفت: "Wheelie 7 اولین محصولی است که از علامت های صورت برای کنترل ویلچر استفاده می کند."این به دقت و دقت باور نکردنی نیاز دارد و بدون فن آوری اینتل امکان پذیر نخواهد بود."ما به مردم کمک می کنیم تا خودمختاری خود را دوباره به دست آورند."


ارسال دیدگاه

×
خطا ...
آدرس ایمیل وارد شده نامعتبر است.
متوجه شدم